top of page

Nevyhovuje vám délka balíčku?

Pokud vás zaujala naše nabídka balíčků, ale nevyhovuje vám počet čtrnácti dnů, napište nám, jakou máte představu a my vám vypracujeme návrh nové ceny.

Jak pobytový balíček zaplatíte?

Pokud si pobyt objednáte, dostanete e-mailem zálohový doklad k úhradě. Ten uhradíte převodem na český účet v korunách. 

Pokud byste chtěli po zaplacení přece jen pobyt zrušit, přečtěte si storno podmínky:

 

Na základě objednávky vám rezervujeme požadovaný volný termín a to po dobu maximálně

5 pracovních dnů. Během této doby uhradíte zálohovou fakturu ve výši 50% na účet v české bance s variabilním symbolem, které obdržíte v pokynech. Bez zaplacení zálohy je objednávka neplatná a po uplynutí rezervační lhůty ji zrušíme.  Doplatek ceny za pobyt je nutné uhradit tak, aby byl připsán na náš účet nejpozději 3 dny před vaším příletem.

Máte právo kdykoliv odstoupit od rezervace bez udání důvodu. Pokud pobyt rušíte více jak 30 dní před příletem, bude Vám účtován storno poplatek ve výši 20% ceny pobytu nebo nabídnut náhradní termín. Pokud tak ale neučiníte, oznámíte zrušení pobytu ve lhůtě kratší, jak 30 dnů před příletem, vyhrazujeme si účtovat storno poplatky:

  • před příletem  29 – 22 dnů  =  40%

  • před příletem  21 – 15 dnů  =  60%

  • před příletem  14 dnů a méně = 100%

 

Zaplacením zálohy jste se seznámili s podmínkami platby a se vším souhlasíte.

Kde koupit letenky ?

Nejčastěji hledáme na www.skyscanner.cz. Je to dobrý vyhledávač od všech možných prodejců a aerolinek. Tam vás to bude hezky navádět a koupě letenky tady je opravdu snadná. Když budete vážně potřebovat pomoc, obraťte se na nás.

Pokud si kupujete letenky s větším předstihem, doporučujeme si zároveň v ten den (nejpozději do druhého dne, potom máte smůlu) zařídit cestovní pojištění, ale takové, kde jde pojistit storno letenky. Už se mi to párkrát vyplatilo. 

Víza ?

Při příletu na Bali potřebujete pas ještě s minimální platností šesti měsíců, s nejméně jednou volnou stránkou a zpáteční letenku. Do 30 dnů pobytu dostanete na letišti v Denpasaru vízum za poplatek 35 USD. 

Když budete chtít v Indonesii zůstat déle jak měsíc, toto vízum je možné za poplatek prodloužit o dalších 30 dnů. Kdo bude chtít radu, jak prodloužit víza, zeptejte se nás, poradíme.

Cestovní pojištění ?

Ano, cestovní pojištění je nutné. Je na vás, u jaké pojišťovny se pojistíte, na internetu je srovnávačů pojištění a nabídek dost. Nezapomeňte si s sebou vzít kartičku tohoto pojištění.

Výměna peněz ?

Určitě dostanete různé informace o tom, jestli si vzít hotovost, či bankovní kartu. Nám se nejvíc osvědčilo vzít si euro, nebo dolary a bankovní kartu jako pojistku. Pokud si vezmete dolary, tak jen vetší bankovky o hodnotě 50 a 100, jinak budete mít horší kurz. Bankovky neskládejte, nekrčte. Dolary novějšího vydání. 

Peníze hned na letišti nemusíte vybírat, je tam samozřejmě horší kurz. Bankovní kartou můžete platit například ve velkých samoobsluhách, či obchodních domech, jinde bych to nedoporučovala. I při výběru z bankomatů buďte hodně opatrní, později vám vysvětlíme, kde bezpečně vybírat. 

Očkování ?

Očkování je momentálně nutné pouze 2 dávky proti covidu. Toto se ovšem může změnit.

Tyfus - pokud nebudete pít vodu z vodovodu, nemělo by se nic stát. Není potřeba se ani ledu v nápojích bát. Očkování žloutenky považujeme i v ČR za samozřejmé a ostatní není úplně třeba. Ale je to na každém z vás, jak si to zvolíte.

Ostatní drobnosti 

- redukce do zásuvky netřeba;

- oblečení - moc si toho neberte, většinou i dámská část potom prohlásí, že toho třičtvrtě z kufru ani nevytáhly. Většinou si holky nějaký hadřík na Bali koupíte a určitě si vystačíte s málem. Boty nějaké žabky nebo pohodlné sandály. 

Pokud budete mít ale v plánu výstup na některou sopku, je potřeba mít pevné boty, stačí většinou tenisky a protože je tam chladněji, tak nějakou mikinu, lehčí větrovku.

- vhodné je vzít si s sebou boty do vody;

- pokud budete chtít řídit, ať už auto, či skútr, nezapomeňte si v ČR vyřídit mezinárodní řidičák. Za 50.-Kč a fotku vám ho vydají na počkání.

 

Vezměte si sebou kopii pasu! Budete ji nosit u sebe místo originál pasu, ten raději necháte na pokoji. Při jeho ztrátě jsou potom zbytečné problémy.

bottom of page